Національний банк в партнерстві з SWIFT почне проект з розвитку українського платіжної інфраструктури на базі ISO 20022

SWIFT, ISO

Національний банк в партнерстві з компанією SWIFT почне проект з розвитку платіжної інфраструктури України на базі міжнародного стандарту ISO 20022.

“Ефективність роботи платіжних систем відіграє значну роль у функціонуванні сучасної економіки. Впровадження в Україні міжнародного стандарту ISO 20022 є частиною масштабної ініціативи по трансформації вітчизняного платіжного ринку. Метою цього проекту є модернізація фінансової інфраструктури України і поліпшення конкурентоспроможності нашої країни та її інтеграції з світовими ринками “, – зазначив заступник Голови Національного банку України Сергій Холод.

Зокрема, мова йде про перехід Системи електронних платежів (СЕП) Національного банку на сучасні і актуальні міжнародні стандарти обміну фінансовими повідомленнями, що дозволить:

  • гармонізувати українське платіжний простір зі світовим;
  • розширити реквізити платежів додатковою інформацією;
  • підвищити рівень обслуговування і ефективності платежів;
  • збагатити функціональне наповнення платіжних інструментів на користь банків і їх клієнтів;
  • підвищити рівень автоматизації платежів.
  • В майбутньому це дозволить спростити взаємодію між українським і міжнародними платіжними системами, завдяки використанню зрозумілих і загальноприйнятих у світі стандартів.

Підтримку і експертизу щодо впровадження цього стандарту і трансформації платіжної інфраструктури Український регулятору надавати компанія SWIFT.

Підтримку і експертизу щодо впровадження цього стандарту і трансформації платіжної інфраструктури Український регулятору надавати компанія SWIFT.

Компанія SWIFT є одним з розробників міжнародного стандарту ISO 20022 та ключових специфікацій платежів, використовуваних платіжної інфраструктурою в усьому світі. Ця компанія відігравала важливу роль у впровадженні цього стандарту в Європі (наприклад, в таких системах, як SEPA і TARGET2-Securities). Вона працює з усіма великими платіжними організаціями (в тому числі з Федеральною резервною системою США, Банком Англії, CHIPS, Eurosystem і EBA Clearing), щоб забезпечити гармонійний впровадження і перехід транскордонних платежів на міжнародний стандарт ISO 20022 з 2021 року.

«Партнерство з SWIFT в цьому напрямку є важливим і допоможе забезпечити сумісність роботи української платіжної інфраструктури з транскордонною та підвищити цілісність, швидкість і ефективність обробки платежів”, – сказав Сергій Холод.

Ілона Пуна, регіональний менеджер компанії SWIFT в Центральній Європі, зауважила: “SWIFT має дуже давні відносини з Національним банком, і ми раді допомогти в цьому важливому проекті. Фінансова співтовариство України високо оцінює реформу фінансового сектора і введення в Україні міжнародних стандартів, таких як ISO 20022, забезпечить міцну основу для майбутніх інновацій у платіжній системі і в цілому у фінансовій інфраструктурі “.

За матеріалами: https://bank.gov.ua/