В рамках валютної лібералізації і з метою поліпшення інвестиційної привабливості України та посилення конкуренції на фінансовому ринку Національний банк ввів чергові послаблення для небанківських фінансових установ та юридичних осіб-нерезидентів.
Так, небанківським фінансовим установам дозволено встановлювати власний курс для перерахунку в гривні переказів фізичних осіб, що надійшли в іноземній валюті, якщо одержувач бажає отримати кошти в гривні. Раніше небанківська фінансова установа мала використовувати для цього курс банку, в якому вона обслуговувалася.
Юрособам-нерезидентам дозволено конвертувати всі гривневі кошти на лоро-рахунки в валюту протягом дня. До цього вони могли купувати валюту тільки в межах залишку в гривні на початок операційного дня. Це зрівнює юросіб-нерезидентів в можливостях з резидентами, для яких з 7 лютого 2019 вже було скасовано вимогу попереднього резервування гривні для покупки валюти (режим Т + 1).
Крім цього, уточнено норми по накопиченню юридичними особами-резидентами валюти для погашення боргових зобов’язань перед нерезидентом за кредитним договором. Так, визначено, що “чергова дата платежу” – це найближча дата, визначена умовами договору для своєчасного здійснення платежу з урахуванням його призначення (окремо за основною сумою, відсотками, комісіями, зборами і т.д.).
Відповідні зміни затверджені Постановою Правління Національного банку № 52 від 28 березня 2019 “Про внесення змін до деяких нормативно-правових актів Національного банку України”.
За матеріалами: https://bank.gov.ua/