ДОЗВІЛ НА БУДІВНИЦТВО | ПОВІДОМЛЕННЯ ПРО ПОЧАТОК БУДІВЕЛЬНИХ РОБІТ
Опис
Компанія BMG має 10 річний досвід надання послуг по отримання дозволу з будівництва та/або повідомлення про початок будівельних робіт в Україні, багатоповерхових будинків. BMG успішно реалізувало більше 1000 проектів, отримала понад 500 повідомлень на будівництво, понад 100 дозволів на будівництво будинків. BMG має практичний досвід по отриманню дозволів на будівництво.
Послуги BMG по отриманню дозволу на будівництво:
- Термін отримання дозволу на будівництво: 1 місяць
- Тип послуги: оформлення “під ключ”
- Гарантія: гарантуємо виконання послуг в повному обсязі в термін
- Спосіб оплати: згідно договору
- Вартість послуг: від 500$
- Досвід з 2008 року
Дозвіл на будівництво
Будівельні роботи можуть виконуватися замовником після отримання документа, що посвідчує право власності чи користування земельною ділянкою, або договору суперфіцію та:
1. Подання повідомлення про початок виконання будівельних робіт - щодо об’єктів, що за класом наслідків (відповідальності) належать до об’єктів з незначними наслідками (СС1) та об’єктів, будівництво яких здійснюється на підставі будівельного паспорта.
2. Видачі замовнику дозволу на будівництво (виконання будівельних робіт) - щодо об’єктів, які за класом наслідків (відповідальності) належать до об’єктів із середніми (СС2) та значними (СС3) наслідками або підлягають оцінці впливу на довкілля.
Документи, що надають право на виконання підготовчих робіт, діють до моменту отримання права на виконання будівельних робіт. Документи, що надають право на виконання будівельних робіт, є чинними до завершення будівництва.
ПОВІДОМЛЕННЯ ПРО ПОЧАТОК БУДІВЕЛЬНИХ РОБІТ
Повідомлення про початок виконання підготовчих робіт, повідомлення про початок виконання будівельних робіт щодо об’єктів, будівництво яких здійснюється на підставі будівельного паспорта, та повідомлення про початок виконання будівельних робіт щодо об’єктів, що за класом наслідків (відповідальності) належать до об’єктів з незначними наслідками (СС1), повідомлення про зміну даних у зазначених повідомленнях за встановленою формою подається замовником (його уповноваженою особою) особисто або надсилається рекомендованим листом з описом вкладення чи через електронну систему здійснення декларативних та дозвільних процедур у будівництві до відповідного органу державного архітектурно-будівельного контролю за місцезнаходженням об’єкта не пізніше ніж за один календарний день до початку виконання підготовчих або будівельних робіт.
ДОЗВІЛ НА БУДІВНИЦТВО
Замовник (його уповноважена особа) подає особисто або надсилає рекомендованим листом з описом вкладення чи через електронну систему здійснення декларативних та дозвільних процедур у будівництві до відповідного органу державного архітектурно-будівельного контролю заяву про отримання дозволу за встановленою формою.
До заяви додаються:
1. Копія документа, що посвідчує право власності чи користування земельною ділянкою, або копія договору суперфіцію.
2. Проектна документація на будівництво.
3. Копії документів про призначення осіб, відповідальних за виконання будівельних робіт, та осіб, які здійснюють авторський і технічний нагляд.
4. Інформація про ліцензію, що дає право на виконання будівельних робіт, та кваліфікаційні сертифікати.
5. Копія документа, що посвідчує право власності на будинок чи споруду, або згода його власника, засвідчена у встановленому законодавством порядку, на проведення будівельних робіт у разі здійснення реконструкції, реставрації, капітального ремонту.
6. Копія розпорядчого документа щодо комплексної реконструкції кварталів (мікрорайонів) застарілого житлового фонду у разі здійснення комплексної реконструкції кварталів (мікрорайонів) застарілого житлового фонду на замовлення органів державної влади чи органів місцевого самоврядування на відповідних землях державної чи комунальної власності (замість копії документа, що посвідчує право власності чи користування земельною ділянкою).
7. Результати оцінки впливу на довкілля у випадках, визначених Законом України “Про оцінку впливу на довкілля”.
У разі якщо право на будівництво об’єкта передано іншому замовникові або змінено генерального підрядника чи підрядника (якщо будівельні роботи виконуються без залучення субпідрядників), а також у разі коригування проектної документації замовник протягом трьох робочих днів повідомляє про такі зміни відповідний орган державного архітектурно-будівельного контролю з поданням засвідчених у встановленому порядку копій документів, що підтверджують зазначені зміни. Продовження виконання будівельних робіт без такого повідомлення забороняється.
Орган державного архітектурно-будівельного контролю (ДАБІ) протягом десяти робочих днів з дня реєстрації заяви приймає рішення про надання дозволу або відмову у його видачі.
Безкоштовна консультація з Дозволу на будівництво
Консультація Безкоштовно!
Залиште заявку і ми зв'яжемось з Вами найближчим часом!
НОРМАТИВНІ АКТИ ЩО РЕГЛАМЕНТУЮТЬ ДІЯЛЬНІСТЬ
Нормативно-правова база
01. Закон України Про регулювання містобудівної діяльності
02. Закону України Про оцінку впливу на довкілля
03. Постанова Кабінету Міністрів Деякі питання виконання підготовчих і будівельних робіт
ПРОЦЕДУРА ОТРИМАННЯ ДОЗВОЛУ НА БУДІВНИЦТВО
Етапи оформлення дозволу на будівництво
01. Узгодження документів
Узгодження необхідного переліку документів, в залежності від класу об’єкту - необхідних для подачі в ДАБІ
02. Підготовка документів
Підготовка повідомлення або заяви та супровідних документів необхідних для реєстрації повідомлення або отримання дозволу
03. Подача документів в ДАБІ
Подача документів в Держархбудінспекцію, або її територіальні органами, в залежності від класу об’єкта
04. Отримання дозволу
Реєстрація дозволу на внесення інформації Держархбудінспекції до реєстру на підставі поданої інформації
ЯКІ УМОВИ ПОТРІБНО ОБОВ'ЯЗКОВО ВИКОНАТИ
Вимоги отримання Дозволу на будівництво

ТЕХНІЧНІ УМОВИ
Технічні умови – це комплекс умов та вимог до інженерного забезпечення об’єкта будівництва, які повинні відповідати його розрахунковим параметрам щодо водопостачання (з урахуванням потреб забезпечення пожежогасіння), тепло-, електро- і газопостачання, водовідведення, зовнішнього освітлення, відведення зливових вод та телекомунікації. Технічні умови повинні відповідати законодавству, містити достовірну інформацію та обґрунтовані вимоги до об’єктів будівництва, а також відповідати намірам заявника щодо забудови земельної ділянки. У технічних умовах враховується, що місце приєднання інженерних мереж замовника до магістральних чи інших інженерних мереж розташовується на межі земельної ділянки замовника або за його згодою на території такої земельної ділянки.
ПРОЕКТНІ
Проектна документація на будівництво об’єктів розробляється у порядку, встановленому центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері містобудування, з урахуванням вимог містобудівної документації та вихідних даних і дотриманням вимог законодавства, будівельних норм, державних стандартів і правил та затверджується замовником.
Затвердження проектної документації на будівництво об’єктів, що споруджуються із залученням бюджетних коштів, коштів державних і комунальних підприємств, установ та організацій, а також кредитів, наданих під державні гарантії, здійснюється у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.
До проектної документації на будівництво об’єктів, що підлягають оцінці впливу на довкілля згідно із Законом України “Про оцінку впливу на довкілля”, додаються результати оцінки впливу на довкілля.
ЕКСПЕРТИЗА ПРОЕКТІВ
Обов’язковій експертизі підлягають проекти будівництва об’єктів, які:
1) за класом наслідків (відповідальності) належать до об’єктів з середніми (СС2) та значними (СС3) наслідками, – щодо додержання нормативів з питань санітарного та епідеміологічного благополуччя населення, екології, охорони праці, енергозбереження, пожежної, техногенної, ядерної та радіаційної безпеки, міцності, надійності, довговічності будинків і споруд, їх експлуатаційної безпеки та інженерного забезпечення, у тому числі щодо додержання нормативів з питань створення безперешкодного життєвого середовища для осіб з обмеженими фізичними можливостями та інших маломобільних груп населення;
2) споруджуються на територіях із складними інженерно-геологічними та техногенними умовами, – в частині міцності, надійності та довговічності будинків і споруд;
3) споруджуються із залученням бюджетних коштів, коштів державних і комунальних підприємств, установ та організацій, а також кредитів, наданих під державні гарантії, якщо їх кошторисна вартість перевищує 300 тисяч гривень, – щодо кошторисної частини проектної документації;
4) підлягають оцінці впливу на довкілля згідно із Законом України “Про оцінку впливу на довкілля” в частині врахування результатів оцінки впливу на довкілля.
5) За рішенням замовника може проводитися також експертиза проектів будівництва інших об’єктів, або окремих розділів проектної документації.
КЛАСИ НАСЛІДКІВ
Клас наслідків (відповідальності) будівель і споруд (далі – клас наслідків) – це характеристика рівня можливої небезпеки для здоров’я і життя людей, які постійно або періодично перебуватимуть на об’єкті або які знаходитимуться зовні такого об’єкта, матеріальних збитків чи соціальних втрат, пов’язаних із припиненням експлуатації або з втратою цілісності об’єкта.
Клас наслідків визначається відповідно до вимог будівельних норм, стандартів, нормативних документів і правил, затверджених згідно із законодавством.
Клас наслідків визначається для кожного об’єкта – будинку, будівлі, споруди будь-якого призначення, їхніх частин, лінійних об’єктів інженерно-транспортної інфраструктури, у тому числі тих, що належать до складу комплексу (будови).
Усі об’єкти поділяються за такими класами наслідків (відповідальності):
- – незначні наслідки – СС1
- – середні наслідки – СС2
- – значні наслідки – СС3
ПРАВО НА БУДІВНИЦТВО
Замовник має право виконувати будівельні роботи після:
1) подання замовником повідомлення про початок виконання будівельних робіт відповідному органу державного архітектурно-будівельного контролю – щодо об’єктів будівництва, які за класом наслідків (відповідальності) належать до об’єктів з незначними наслідками (СС1), та щодо об’єктів, будівництво яких здійснюється на підставі будівельного паспорта та які не потребують отримання дозволу на виконання будівельних робіт згідно з переліком об’єктів будівництва, затвердженим Кабінетом Міністрів України. Форма повідомлення про початок виконання будівельних робіт та порядок його подання визначаються Кабінетом Міністрів України;
2) видачі замовнику органом державного архітектурно-будівельного контролю дозволу на виконання будівельних робіт – щодо об’єктів, які за класом наслідків (відповідальності) належать до об’єктів з середніми (СС2) та значними (СС3) наслідками або підлягають оцінці впливу на довкілля згідно із Законом України “Про оцінку впливу на довкілля”.
ЗНЕСЕННЯ САМОЧИННО ЗБУДОВАНИХ ОБ'ЄКТІВ
У разі виявлення факту самочинного будівництва об’єкта, перебудова якого з метою усунення істотного відхилення від проекту або усунення порушень законних прав та інтересів інших осіб, істотного порушення будівельних норм є неможливою, посадова особа органу державного архітектурно-будівельного контролю видає особі, яка здійснила (здійснює) таке будівництво, припис про усунення порушень вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, будівельних норм, державних стандартів і правил з визначенням строку для добровільного виконання припису.
У разі якщо особа в установлений строк добровільно не виконала вимоги, встановлені у приписі, орган державного архітектурно-будівельного контролю подає позов до суду про знесення самочинно збудованого об’єкта та компенсацію витрат, пов’язаних з таким знесенням.
За рішенням суду самочинно збудований об’єкт підлягає знесенню з компенсацією витрат, пов’язаних із знесенням об’єкта, за рахунок особи, яка здійснила (здійснює) таке самочинне будівництво.
У разі неможливості виконання рішення суду особою, яка здійснила таке самочинне будівництво (смерть цієї особи, оголошення її померлою, визнання безвісно відсутньою, ліквідація чи визнання її банкрутом тощо), знесення самочинно збудованого об’єкта здійснюється за рішенням суду за рахунок коштів правонаступника або за рішенням органу місцевого самоврядування за рахунок коштів місцевого бюджету та в інших випадках, передбачених законодавством.
За рішенням суду самочинно збудований об’єкт підлягає знесенню з компенсацією витрат, пов’язаних із знесенням об’єкта, за рахунок особи, яка здійснила (здійснює) таке самочинне будівництво.
У разі неможливості виконання рішення суду особою, яка здійснила таке самочинне будівництво (смерть цієї особи, оголошення її померлою, визнання безвісно відсутньою, ліквідація чи визнання її банкрутом тощо), знесення самочинно збудованого об’єкта здійснюється за рішенням суду за рахунок коштів правонаступника або за рішенням органу місцевого самоврядування за рахунок коштів місцевого бюджету та в інших випадках, передбачених законодавством.
ДОКУМЕНТИ ЩО НЕОБХІДНІ
- Копія документа, що посвідчує право власності чи користування земельною ділянкою, або копія договору суперфіцію.
- Проектна документація на будівництво.
- Інформація про ліцензію, що дає право на виконання будівельних робіт, та кваліфікаційні сертифікати.
- Копії документів про призначення осіб, відповідальних за виконання будівельних робіт, та осіб, які здійснюють авторський і технічний нагляд.
- Копія розпорядчого документа щодо комплексної реконструкції кварталів (мікрорайонів) застарілого житлового фонду у разі здійснення комплексної реконструкції кварталів (мікрорайонів) застарілого житлового фонду на замовлення органів державної влади чи органів місцевого самоврядування на відповідних землях державної чи комунальної власності (замість копії документа, що посвідчує право власності чи користування земельною ділянкою).
- Копія документа, що посвідчує право власності на будинок чи споруду, або згода його власника, засвідчена у встановленому законодавством порядку, на проведення будівельних робіт у разі здійснення реконструкції, реставрації, капітального ремонту.
- Результати оцінки впливу на довкілля у випадках, визначених Законом України “Про оцінку впливу на довкілля”.
Замовити послугу
ЗАМОВИВШИ У НАС ПОСЛУГУ ВИ ОТРИМУЄТЕ
01. Консультування
Допомагаємо, консультуємо і знаємо як вирішити поставлені завдання
02. Схему роботи
Погоджуємо і даємо робочі інструменти для реалізації планів
03. Терміни
Важливий результат, а не процес. Терміни проговорюються на початку
04. Гарантію
Беремося за виконання роботи, в якій впевнені, за результат відповідаємо
Залиште Заявку!
Ми зв'яжемося з Вами найближчим часом!
ЧОМУ ОБИРАЮТЬ НАС?
Про Нас
Ми знаємо, що для Вас важливий результат, а не процес. Більше 10 років роботи на ринку, більше 1000 успішно реалізованих проектів, ми знаємо як отримати потрібний результат в термін

Досвід
Досвід більше 10 років, понад 1000 успішних проектів по всій Україні

Професіоналізм
У нас працюють практикуючі фахівці з досвідом роботи від 5 років

Гарантію
Ми гарантуємо в договорі виконання того чи іншого проекту
Років досвіду
Відкритих компаній
Отриманих ліцензій
Успішних проектів
МИ ПИШАЄМОСЯ НАШИМИ ПРОЕКТАМИ
Наші Клієнти







