Національний банк на прохання банків відстрочив введення номера банківського рахунку IBAN

iban, банки, финансы

На прохання банківської спільноти Національний банк відстрочив введення міжнародного номера банківського рахунку IBAN.

Старт впровадження IBAN в Україні почнеться з 5 серпня цього року (раніше планувалося – з 1 квітня 2019).

Це пов’язано з необхідністю забезпечення якісного доопрацювання банками програмного забезпечення систем дистанційного обслуговування, якими користуються клієнти.

Відповідна норма містить постанову Правління Національного банку України від 22 лютого 2019 № 41 “Про внесення зміни до постанови Правління Національного банку України від 28 грудня 2018 № 162”.

З 5 серпня 2019 банки відкривати клієнтам нові рахунки в стандарті IBAN, а діючі номера рахунків міняти відповідно до вимог цього стандарту зі збереженням діючого номера аналітичного обліку.

У той же час, як і планувалося раніше, застосування IBAN з 1 листопада 2019 стане обов’язковим для клієнтів усіх банків України при здійсненні переказів грошових коштів як в національній, так і в іноземних валютах, зокрема при транскордонних переказів. Тобто, всі переклади з 1 листопада 2019 будуть здійснюватися тільки з використанням IBAN.

У період з 5 серпня по 31 жовтня 2019 клієнти банків в реквізити розрахункових документів зможуть вказувати як діючий номер рахунку та код банку, так і номер рахунку в стандарті IBAN.

Нагадаємо, що введення IBAN дозволить гармонізувати українське платіжний простір з європейським, а також сприятиме подальшій запланованої модернізації системи електронних платежів Національного банку. Загалом використання стандарту IBAN завдяки скороченню реквізитів повинен зробити більш зручним оформлення розрахункових документів.

Завдяки цьому клієнти банків зможуть:

  • зручно і просто ідентифікувати платника і одержувача коштів, а також банк України, які обслуговує;
  • уникнути помилок в реквізитах рахунків завдяки скороченню реквізитів в розрахункових документах;
  • швидше здійснювати перекази і отримувати кошти.

Серед інших переваг для клієнтів банків Національний банк планує введення стандарту для здійснення платежів з використанням QR кодів для учасників платіжного ринку. Використання QR кодів, які будуть містити інформацію про IBAN, сприятиме спрощенню оплати рахунків і обміну платіжною інформацією.

За матеріалами: https://bank.gov.ua/