Оприлюднена Програма дій Національного банку на 2019

стратегия нбу

Національний банк України оприлюднив Програму дій на 2019, яка є дорожньою картою для реалізації середньострокової Стратегії центрального банку протягом цього року.

Прийнята і публічно представлена ​​навесні 2018 Стратегія встановлює сім ключових цілей для Національного банку. Оприлюднивши цей документ, Національний банк як сучасний, відкритий, незалежний і ефективний центральний банк публічно зобов’язався докласти максимум зусиль для забезпечення низької інфляції, стабільної, прозорої та ефективної банківської системи, відновлення кредитування, ефективного регулювання фінансового сектора, вільного руху капіталу і фінансової інклюзії.

Зокрема, в поточному році Національний банк буде продовжувати спрямовувати свою діяльність на виконання цих стратегічних цілей, щоб створити сприятливе середовище для учасників фінансової екосистеми – від банків до бізнесу, від споживачів фінансових послуг до тих осіб, які позбавлені доступу до них.

Програма дій на 2019 оцінює поточний прогрес у втіленні Стратегії, досягнутий в минулому році, і містить чіткий перелік дій та ключових активностей регулятора, а також аналіз внутрішніх і зовнішніх ризиків, які можуть перешкодити реалізації цих заходів. Кожна з дій і активностей центробанку має зазначений термін виконання та оцінку очікуваних ефектів від їх реалізації для фінансової екосистеми.

У той же час Національний банк є учасником фінансової екосистеми, і його здатність втілювати стратегічні цілі в багатьох випадках безпосередньо залежить і від дій інших її учасників. Національний банк відкритий для конструктивної співпраці з усіма стейкхолдерами – клієнтами Національного банку і закликає разом працювати над розвитком економіки та фінансової системи України.

“Звичайно, пройти шлях до стійкої економіки і розвиненою і стабільної фінансової системи ми не можемо самостійно – це вимагає спільної роботи Національного банку і вас – банків, бізнесу, державних органів, експертного співтовариства і ЗМІ”, – підкреслив Голова Національного банку Яків Смолій, представляючи програму дій сьогодні під час Зустрічі НБУ з клієнтами і партнерами.

Також, наголошується в Програмі дій, важливою передумовою досягнення стратегічних цілей Національного банку є відсутність істотних шоків у внутрішньому і зовнішньому середовищі. Реалізація зазначених ризиків може поставити під загрозу здатність Національного банку втілити заплановану програму дій.

“Зокрема, від стану глобальної економіки, розгортання протекціоністських настроїв в світі, динаміки цін на сировинні товари і апетитів інвесторів до країн, що розвиваються, залежить здатність знизити інфляцію і перейти до вільного руху капіталу. А посилення зовнішньої військової агресії може поставити під загрозу не тільки потенційні досягнення, а й досягнення минулих років! “, – йдеться в документі. Тим часом до потенційних ризиків Національний банк також відніс ослаблення інтересу до країн, що розвиваються, і відтік капіталу з цих країн, а також посилення трудової міграції українців.

За матеріалами: https://bank.gov.ua/