Депозитарій Національного банку ввів новий функціонал для зниження операційних ризиків депозитарних установ та їх клієнтів

депозитарий

Національний банк ввів для депозитарних установ новий функціонал, який забезпечує подвійний контроль за операціями з цінними паперами. Нове програмне забезпечення дозволяє послідовно накладати на депозитарні розпорядження електронні підписи двох уповноважених осіб-розпорядників рахунку (так званий принцип «чотирьох очей»).

Подвійний контроль при проведенні операцій вже давно є невід’ємною частиною систем переказу коштів, але в системах депозитарного обліку в Україні він впроваджений вперше.

Новий функціонал дозволяє депозитарних установ здійснювати оперативний контроль за проведенням облікових операцій і знижує операційні ризики при їх виконання, в тому числі мінімізуючи ризики механічних помилок і «людського» чинника. Це сприятиме підвищенню захисту інформації в системі депозитарного обліку і надійності її функціонування.

Функціонал розроблений відповідно до світових стандартів проведення депозитарних операцій з фінансовими активами. Дотримуючись своєї стратегії, Національний банк продовжує оновлювати систему депозитарного обліку через автоматизацію процесів і впровадження сучасних програмних комплексів.

Використання нового програмного забезпечення на сьогоднішній день не є обов’язковим для депозитарних установ. Доступ до нього буде надаватися за запитом кожної окремої депозитарної установи.

За матеріалами: https://bank.gov.ua/